IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: ЗАДІТЕН
Фармакотерапевтична група: Препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших "медіаторів" алергії та запалення 
Показання: Бронхіальна астма, алергічний бронхіт, гостра і хронічна кропив''янка, атопічний дерматит, алергічний риніт та кон''юнктивіт.

Схожі ліки:

ЗАДІТЕН®("Sandoz Private Limited" компанія групи "Novartis", Індія)
КЕТОТИФЕН(Філія ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" для ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", Харків/Дніпропетровськ, Україна)
КЕТОТИФЕН(ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна)
КЕТОТИФЕН ВФЗ("Polfa" Warsaw Pharmaceutical Works S.A., Польща)
Показати усе

Ліки, що містять Ketotifen:

ЗАДІТЕН®("Sandoz Private Limited" компанія групи "Novartis", Індія)
КЕТОТИФЕН(Філія ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" для ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", Харків/Дніпропетровськ, Україна)
КЕТОТИФЕН(Філія ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" для ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", Харків/Дніпропетровськ, Україна)
КЕТОТИФЕН(ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуванняпрепарату

ЗАДІТЕН

(Zaditen®)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ketotifen;(4-(1-метил-4-піперидиліден)-4Н-бензо[4,5]циклогепта-[1,2-b]тіофен-10[9Н]-оне-гідрофумарат;

основні фізико-хімічні властивості: сироп із запахом банана;

склад: 5 мл сиропу містить 1 мг кетотифену (у формі гідро фумарату);

допоміжні речовини: кислота фумарова, ароматизатор банановий, пропілпарагідроксибензоат (натрієва сіль), метил парагідроксибензоат (натрієва сіль),кислота лимонна, натрію гідрофосфат, сироп глюкози гідрогенізований, водадемінералізована.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.Код АТС R06A X17.

Фармакологічні властивості. Кетотифен пригнічує дію деяких ендогенних речовин,які є медіаторами запалення і, у такий спосіб, виявляє протизапальну дію.Кетотифен не є бронходилататором.

Лабораторні експериментальні дослідження виявили низку властивостейкетотифену, що можуть відігравати роль у реалізації його протиастматичної дії:

пригнічення вивільнення медіаторів алергії, таких як гістамін ілейкотрієни;

пригнічення первинного впливу антигену на еозинофіли (завдяки участірекомбінантних цитокінів людини) і, отже, пригнічення надходження еозинофілів уділянки запалення;

пригнічення розвитку гіперреактивності дихальних шляхів, пов’язаної зактивацією тромбоцитів під впливом ФАТ (фактора активації тромбоцитів) абоспричиненої нейрогенною активацією внаслідок застосування симпатоміметика абоконтакту з алергеном.

Кетотифен - сильнодіючий протиалергічний препарат, що має властивостінеконкурентної блокади гістамінових Н1-рецепторів. Таким чином,кетотифен можна також застосовувати замість класичних блокаторів гістамінових Н1-рецепторів.

Фармакокінетика.

Всмоктування та біодоступність. Після прийому внутрішньо Задітенвсмоктується практично повністю. Біодоступність становить приблизно 50%, щопов"язано з метаболізмом при “першому проходженні” через печінку. Часдосягнення максимальної концентрації у плазмі - 2 - 4 год.

Розподіл. Зв’язування з білками плазми - 75%.

Метаболізм. Головним метаболітом є кетотифен-N-глюкуронід, якийпрактично не має фармакологічної активності.

Характер метаболізму кетотифену у дітей такий самий, як і в дорослих,однак, кліренс вищий. Тому дітям віком старше 3 років потрібна така ж доза, які дорослим.

Виведення. Виведення препарату з організму відбувається у дві фази:коротша фаза має період напіввиведення 3 - 5 год; довша фаза - 21 год. Протягом48 год з сечею виводиться основна частина прийнятої разової дози: 1% - унезміненому вигляді і 60 - 70% - у вигляді метаболітів.

Вплив їжі. Приймання їжі не впливає на біодоступність Задітенунезалежно від лікарської форми.

Показання для застосування.

Тривала профілактика:

бронхіальної астми (всі форми, включаючи змішану);

алергічного бронхіту;

астматичних симптомів при сінній пропасниці.

Профілактика і лікування полісистемних алергічнихзахворювань:

гострої і хронічної кропив’янки;

атопічного дерматиту;

алергічного риніту та кон’юнктивіту.

Спосіб застосування і дози.

Дітям віком від 6 місяців до 3 років призначають сироп у разовій дозі0,25 мл (0,05 мг) на 1 кг маси тіла; кратність призначення - 2 рази на добу(вранці та ввечері). Наприклад, дитина з масою тіла 10 кг може отримувати по 2,5мл (1/2 чайної ложки) сиропу вранці та ввечері.

Дітям старше 3 років призначають по 5 мл (1 чайна ложка) сиропу 2 разина добу (з уранішнім і вечірнім прийомами їжі).

Супутнє застосування бронходилататорів

У випадку одночасного застосування Задітену і бронходилататорів можназменшити частоту призначення останніх.

У разі необхідності відміни Задітену це слід робити поступово протягом2 - 4 тижнів, причому в цей період можливий рецидив симптомів астми.

Клінічні спостереження відповідають фармакокінетичним даним іпоказують, що для одержання оптимальних результатів лікування дітям можутьзнадобитися і вищі дози (в мг/кг маси тіла) порівняно з дорослими.Переносимість вищих доз така ж, як і малих доз.

Застосування в осіб похилого віку.

Досвід застосування Задітену свідчить про те, що для осіб похилого вікубудь-яких особливих рекомендацій не потрібно.

Побічна дія. На початку лікування можлива седативна дія,рідше - сухість у роті і легке запаморочення, але, як правило, ці явищасамостійно минають при продовженні лікування. Іноді, особливо у дітей,відзначалися симптоми подразнення ЦНС, такі як збудження, підвищенароздратованість, безсоння, підвищена збудливість. Є повідомлення про збільшеннямаси тіла.

Протипоказання. Підвищена чутливість до кетотифену або будь-якогоіншого компонента препарату.

Передозування. Основні симптоми гострого передозування: сонливість,аж до пригнічення свідомості, сплутаність свідомості і дезорієнтація;тахікардія і артеріальна гіпотензія; особливо у дітей - підвищена збудливість,судоми; оборотна кома.

Лікування симптоматичне. Якщо препарат прийнятий нещодавно, показанепромивання шлунка. Може виявитися корисним призначення активованого вугілля.При необхідності проводиться симптоматичне лікування і моніторування функціональнихпараметрів серцево-судинної системи. У випадку збудження і судом призначаютьбарбітурати короткої дії або бензодіазепіни.

Особливості застосування. На початку тривалого лікування Задітеном не слідодразу відміняти протиастматичні симптоматичні та профілактичні засоби, якіхворий приймає. Це особливо стосується системних глюкокортикоїдів через можливунаявність надниркової недостатності у стероїдозалежних хворих. У цих випадкахдля відновлення нормальної гіпофізарно-надниркової відповіді на стрес можезнадобитися період до 1 року.

Рідко у хворих, які отримували Задітен одночасно з пероральнимипротидіабетичними препаратами, відзначалося зворотне зниження кількостітромбоцитів. Тому у хворих, які одночасно приймають протидіабетичні препарати,слід контролювати кількість тромбоцитів у периферичній крові. Є окреміповідомлення про виникнення судом під час лікування Задітеном. Враховуючи, щоЗадітен може спричиняти зниження порога судомної готовності, слід дотримуватисьобережності при його призначенні хворим, які мають в анамнезі епілепсію. Припризначенні сиропу хворим на цукровий діабет слід враховувати, що 5 мл сиропумістять 3 г вуглеводів. Сироп містить також 2,35 об’ємних відсотків етанолу.

Задітен неефективний для купірування астматичного нападу.

Вагітність і лактація

Хоча у дослідах на тваринах не було відзначено жодного впливу навагітність та пері - і постнатальний розвиток при застосуванні Задітену вдозах, які переносилися тваринами, його безпечність при вагітності у людини невстановлена. Тому в період вагітності Задітен можна призначати лише у випадкахкрайньої необхідності.

У дослідженнях на щурах було показано, що кетотифен виділяється згрудним молоком. Вважається, що кетотифен виділяється також і з молоком у жінокв період лактації, тому матері, які приймають Задітен, не повинні годуватигруддю.

Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.

Протягом перших декількох днів лікування Задітеном у хворого можеспостерігатися уповільнення швидкості реакції, тому йому (їй) сліддотримуватись обережності при керуванні автомобілем, роботі з механізмами таін.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Задітен може посилювати ефекти препаратів,які мають пригнічувальний вплив на центральну нервову систему, а такожантигістамінних засобів і алкоголю.

Умови та строки зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, притемпературі не вище 25°С. Термін придатності: 3 роки.

Препарат не слід застосовувати після терміну, вказаного <ЕХР> наупаковці.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Ketotifen
Виробник: "Famar France" для "Novartis Pharma AG", Франція/Швейцарія
ATX-код: R06AX17
Наказ МОЗ: 96 від 20.02.2004
Номер реєстраційного посвідчення: П.01.99/00071
Термін дії посвідчення: з 20.02.2004 до 20.02.2009
Медична форма: Сироп
Форма випуску: Сироп по 100 мл (1 мг/5 мл) у флаконах № 1
Діючі речовини: 100 мл сиропу містять кетотифену - 20.0 мг
Термін придатності:
 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2019 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0