IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: ТАВАНІК®
Фармакотерапевтична група: Фторхінолони 
Показання: Гострі синусити, загострення хронічних бронхітів, позагоспітальні пневмонії, ускладнені інфекції сечовидільного тракту, інфекції шкіри і м''яких тканин.

Схожі ліки:

ЛЕВОФЛОКС("Belko Pharma", Індія)
ЛЕВОФЛОКС("Venus Remedies Limited" для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
ЛЕВОФЛОКС ІНФУЗІЯ("Scan Biotec", Індія)
ЛЕВОФЛОКСАЦИН("XL Laboratories Pvt.Ltd." для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
Показати усе

Ліки, що містять Levofloxacin:

ЛЕВОФЛОКС("Belko Pharma", Індія)
ЛЕВОФЛОКС("Venus Remedies Limited" для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
ЛЕВОФЛОКС("Venus Remedies Limited" для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
ЛЕВОФЛОКС ІНФУЗІЯ("Scan Biotec", Індія)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичногозастосування препарату

ТАВАНІК®

(TAVANIC®)

Загальна характеристика:

 міжнародна та хімічна назви: левофлоксацин;9-фтор-2,3-дигідро-3-метил-10-(4-метил-1-піперазиніл)-7-оксо-7Н-піридол[1,2,3,-де-]-1,4-бензоксазин-6-карбоксиловакислота;

основні фізико-хімічні властивості: довгасті двоопуклі таблеткисвітло-жовтуватого або блідо-рожевого (тілесного) кольору; з насічкою накожному боці;

склад: 1 таблетка препарату Таванік® по 250 мгмістить 256,23 мг левофлоксацину гемігідрату, що еквівалентно 250 мглевофлоксацину;

1 таблетка препарату Таванік® 500 мгмістить 512,46 мг левофлоксацину гемігідрату, що еквівалентно 500 мглевофлоксацину;

допоміжні речовини: метилгідроксипропілцелюлоза,кросповідон, целюлоза мікрокристалічна, натрію стеарил фумарат, макрогол 8000,тальк, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титанудвоокис (Е 171).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби групи хінолонів.Фторхінолони. Код АТС – J01M А 12.

Фармакологічні властивості. Левофлоксацин характеризується широкимспектром антибактеріальної дії. Бактерицидний ефект забезпечується внаслідокпригнічення левофлоксацином бактеріального ферменту ДНК- гірази, який належитьдо II типу топоізомераз. Результатом такого пригнічення є неможливість переходубактеріальної ДНК зі стану “релаксації” у “надскручений” стан, що, в своючергу, робить неможливим подальший поділ (розмноження) бактеріальних клітин.Спектр активності левофлоксацину включає грампозитивні, грамнегативні бактерії,разом з неферментуючими бактеріями.

До препарату чутливі наступні мікроорганізми:

Грампозитивні аероби: Enterococcus faecalis,Staphylococcus aureus methi-S, Staphylococcus haemolyticus methi-S,Staphylococcus saprophyticus, Streptococci group C, G, Streptococcusagalactiae, Streptococcus pneumoniae peni –I/S/R, Streptococcus pyogenes.

Грамнегативні аероби: Acinetobacter baumannii,Citrobacter freundii, Eikenella corrodens, Enterobacter agglomerans,Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Haemophilus influenzae ampi-S/R,Haemophilus para- influenzae, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae,Moraxella catarrhalis b+/b-, Morganella morganii, Pasteurella multocida,Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Providencia rettgeri, Providenciastuartii, Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens.

Анаероби: Bacteroides fragilis, Clostridiumperfringens, Peptostreptococcus.

Інші: Chlamydia pneumoniae, Chlamydia psittaci,Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma, H.pylori.

До дії препарату непостійно чутливі:

Грампозитивні аероби: Staphylococcus haemolyticusmethi-R.

Грамнегативні аероби: Burkholderia cepacia

Анаероби: Bacteroides ovatus, Bacteroidesthetaiiotamicron, Bacteroides vulgaris, Clostridium difficile.

До дії препарату резистентні:

Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus methi –R

Подібно до інших фторхінолонів, левофлоксацин неактивний по відношеннюдо спірохет.

Фармакокінетика. Всмоктування. Орально введений левофлоксациншвидко та майже повністю всмоктується з піком концентрації у плазмі, якийспостерігається через 1 годину після прийому. Абсолютна біодоступність – майже100%. Левофлоксацин підлягає лінійній фармакокінетиці в діапазоні від 50 до 600мг. Прийом їжі дещо впливає на його всмоктування.

Розподіл. Приблизно 30-40% левофлоксацинузв’язується з протеїном сироватки. Кумуляційний ефект левофлоксацину придозуванні 500 мг один раз на добу не має клінічного значення і може бутизнехтуваний. Існує незначна, але передбачувана його кумуляція при дозуванні 500мг два рази на добу. Стабільні показники розподілу досягаються протягом 3 діб.

Розподіл в тканинах та рідинах організму. Розподіл услизовій бронхів і секреті бронхіального епітелію. Максимальна концентраціялевофлоксацину у слизовій бронхів та секреті бронхіального епітелію при дозівище 500 мг per os становила 8,3 та 10,8 mг/мл відповідно.

Розподіл у тканині легенів. Максимальна концентраціялевофлоксацину в тканині легенів при дозі понад 500 мг per os становила близько11,3 mг/мл та досягалась протягом 4-6 годин після введення. Концентрація влегенях постійно перевищувала таку в плазмі.

Розподіл у рідині пухирів. Максимальна концентраціялевофлоксацину в рідині пухирів після прийому 500 мг один чи два рази на добустановила 4,0 та

6,7 mг/мл відповідно.

Розподіл у спинномозковій рідині. Левофлоксацинпогано потрапляє у спинно-мозкову рідину .

Концентрація в сечі. Середня концентраціялевофлоксацину протягом 8-12 годин після одноразової дози 150 мг, 300 мг або500 мг per os становила 44 mг/мл, 91 mг/мл та 200 mг/мл відповідно.

Метаболізм.

Левофлоксацин метаболізується в дуже незначній мірі,метаболітами є дисметил-левофлоксацин та левофлоксацин N-оксид. Ці метаболітискладають менше 5% кількості препарату, що виділяється з сечею.

Виведення. Після орального введення левофлоксацинвиводиться з плазми відносно повільно (період напіввиведення становить 6 - 8годин). Виведення здійснюється, в основному, через нирки (понад 85 % введеноїдози). Немає суттєвої різниці щодо фармакокінетики левофлоксацину післявнутрішньовенного та перорального введення.

Показання для застосування. У дорослих з інфекціями легкої або помірноїтяжкості таблетки Таванік® призначають для лікування наступнихінфекцій, викликаних чутливими до левофлоксацину мікроорганізмами: гострісинусити, загострення хронічних бронхітів, пневмонії, ускладнені танеускладнені інфекції сечовидільного тракту (у тому числі пієлонефрити),інфекції шкіри і м''яких тканин, септицемія/бактеріємія, інтраабдомінальніінфекції.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Таванік® приймають одинабо два рази на добу. Доза залежить від типу і тяжкості інфекції. Тривалістьлікування залежить від перебігу хвороби і становить не більше 14 днів.Рекомендовано продовжувати лікування Таваніком® (розчин для в/ввведення або таблетки) принаймні протягом 48-72 годин після нормалізаціїтемператури тіла або підтвердженого мікробіологічними тестами знищеннязбудників.

Таблетки Таванік® слід ковтати нерозжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Для зручності дозуваннятаблетку можна розділити за допомогою риски для поділу. Приймати їх можна якразом з їжею, так і в інший час.

Стосовно дозування слід дотримуватись наступнихрекомендацій для дорослих пацієнтів з нормальною функцією нирок, у яких кліренскреатиніну становить понад 50 мл/хвилину:

Показання

Добова доза

Кількість прийомів на добу

Тривалість лікування

Гострі синусити

500 мг

 1 раз

10-14 днів

Загострення хронічного бронхіту

250 - 500 мг

1 раз

7-10 днів

Позагоспітальні

пневмонії

500 - 1000 мг

1-2 рази

7-14 днів

Неускладнені інфекції сечовивідного тракту

250 мг

1 раз

3 дні

Ускладнені інфекції сечовивідного тракту включно з пієлонефритом

250 мг

1 раз

7-10 днів

Інфекції шкіри і м''яких тканин

500 -1000 мг

1-2 рази

7-14 днів

Септицемія/бактеріємія

500 -1000 мг

1-2 рази

10-14 днів

Інтраабдомінальні інфекції*

500 мг

1 раз

7-14 днів

*У комбінації з антибіотиками з дією на анаеробнізбудники

Дозування для пацієнтів з порушеною функцією нирок,у яких кліренс креатиніну менше 50 мл/хвилину:

Кліренс креатиніну

Режим дозування (залежно від тяжкості інфекції)

50-20 мл/хв

перша доза: 250 мг

наступні: 125 мг/24 год

перша доза: 500 мг

наступні: 250 мг/24 год

перша доза: 500 мг

наступні: 250 мг/12 год

19-10 мл/хв

перша доза: 250 мг

наступні: 125 мг/48 год

перша доза: 500 мг

наступні: 125 мг/24 год

перша доза: 500 мг

наступні: 125 мг/12 год

<10 мл/хв, (а також при гемодіалізі та ХАПД 1)

перша доза: 250 мг

наступні: 125 мг/48 год

перша доза: 500 мг

наступні: 125 мг/24 год

перша доза: 500 мг

наступні: 125 мг/24 год

1 – Після гемодіалізу або хронічного амбулаторного перитонеальногодіалізу (ХАПД) додаткові дози не потрібні.

Дозування для пацієнтів з порушеною функцієюпечінки. Корекція дози

не потрібна, оскільки левофлоксацин в незначній міріметаболізується в печінці.

Дозування для пацієнтів похилого віку. Якщо нирковафункція не порушена, немає потреби в корекції дози.

Побічна дія. Небажані ефекти, що пов''язані з застосуваннямТаваніку®, наведено нижче.

Реакції з боку шкіри та загальні реакції підвищеноїчутливості.

У деяких випадках: свербіж та почервоніння шкіри.

Рідко: загальні реакції підвищеної чутливості (анафілактичні таанафілактоїдні) з такими ознаками, як кропив''янка, спазм бронхів і, можливо,тяжка задуха, а також дуже рідко-набряк шкіри та слизових оболонок (наприклад,шкіри обличчя і слизової оболонки глотки).

Дуже рідко: раптове зниження кров’яного тиску ташок; подовження QT - інтервалу, підвищена чутливість до сонячного таультрафіолетового проміння.

Поодинокі випадки: тяжкі висипи на шкірі і слизовихоболонках з утворенням пухирів, такі як синдром Стівенса-Джонсона, токсичнийепідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та ексудативна багатоформна еритема.Загальним реакціям підвищеної чутливості можуть інколи передувати більш легкіреакції з боку шкіри. Такі реакції можуть з’явитися вже після першої дози тапротягом кількох хвилин або годин після прийому.

Шлунково-кишковий тракт/обмін речовин.

Часто: нудота, пронос.

У деяких випадках: відсутність апетиту, блювання,біль у животі, розлади травлення.

Рідко: криваві проноси, які інколи можуть бути ознакамизапалення кишечнику, в тому числі псевдомембранозного коліту.

Дуже рідко: зниження вмісту цукру в крові(гіпоглікемія), що має, можливо, особливе значення для хворих на цукровийдіабет. Ознаками гіпоглікемії можуть бути: підвищений апетит, нервозність,потіння, тремтіння кінцівок.

Стосовно інших хінолонів відомо, що вони, можливо,здатні викликати напади порфірії у хворих з наявністю порфірії. Це можестосуватись також і Таваніку®.

Дія на нервову систему.

У поодиноких випадках: головний біль, запаморочення/заклякнення,сонливість, розлади сну.

Рідко: неприємні відчуття, напр., парестезія вкистях, тремтіння, неспокій, стани страху, судомні напади та сплутаністьсвідомості.

Дуже рідко: розлади зору та слуху, порушення смакута нюху, знижене відчуття дотику, а також психотичні реакції, такі якгалюцинації та депресивні зміни настрою. Розлади процесів руху, також під часходьби.

Дія на серце та кровообіг.

Рідко: тахікардія, зниження кров’яного тиску.

Дуже рідко: колапс, подібний до шоку.

Дія на м’язи, сухожилля та кістки.

Рідко: ураження сухожилля, в тому числі йогозапалення, біль у суглобах або м’язах.

Дуже рідко: розрив сухожилля (наприклад, розривахіллового сухожилля). Ця побічна дія може проявитися протягом 48 годин відпочатку лікування та уразити ахіллове сухожилля обох ніг. Можлива м’язоваслабкість, яка може мати особливе значення для хворих на тяжку міастенію.

Поодинокі випадки: ураження мускулатури(рабдоміоліз).

Дія на печінку та нирки.

Часто: підвищені показники печінкових ензимів(наприклад, АЛТ, АСТ).

У деяких випадках: підвищені показники білірубіну такреатиніну сироватки крові.

Дуже рідко: печінкові реакції, такі як запаленняпечінки. Погіршення функції нирок, аж до гострої ниркової недостатності,наприклад, внаслідок алергічних реакцій (інтерстиціальний нефрит).

Дія на кров.

У деяких випадках: підвищення кількості певнихклітин крові (еозинофілія), зменшення кількості лейкоцитів (лейкопенія).

Рідко: зниження кількості певних лейкоцитів(нейтропенія), зменшення кількості тромбоцитів (тромбоцитопенія), яка можевикликати підвищену схильність до крововиливів або кровотеч.

Дуже рідко: досить значне зменшення кількості певнихлейкоцитів (агранулоцитоз), що може призвести до тяжких симптомів хвороби(тривала або рецидивуюча гарячка, фарингіт, виражене хворобливе самопочуття).

Поодинокі випадки: зниження кількості еритроцитіввнаслідок їх руйнування (гемолітична анемія). Зменшене число всіх видів клітинкрові (панцитопенія).

Інші побічні дії.

В окремих випадках: загальна слабкість (астенія).

Дуже рідко: гарячка, алергічні реакції з боку легень(алергічний пневмоніт) або невеликих кровоносних судин (васкуліт). Застосуваннябудь-яких антибактеріальних засобів може призвести до порушень, пов''язаних з їхвпливом на нормальну мікрофлору людського організму. З цієї причини можерозвинутись вторинна інфекція, яка вимагатиме додаткового лікування.

Протипоказання. Підвищена чутливість до левофлоксацину або іншиххінолонів, епілепсія, хворі зі скаргами на побічні реакції з боку сухожилокпісля попереднього застосування хінолонів, діти і підлітки віком до 18 років,вагітність, період годування груддю.

Передозування. Найважливіші передбачувані симптоми передозуванняпрепарату Таванік® стосуються центральної нервової системи(сплутаність свідомості, запаморочення, порушення свідомості та судомнінапади); реакції з боку шлунково-кишкової системи, такі як нудота та ерозіяслизових оболонок. Згідно з результатами досліджень, при застосуванні доз, вищетерапевтичних, спостерігалось подовження QT-інтервалу. У випадках передозуваннянеобхідно проводити ретельне спостереження за пацієнтом, включаючи ЕКГ.Лікування - симптоматичне. У випадках очевидного передозування призначаєтьсяпромивання шлунка. Для захисту слизової шлунка використовуються антациднізасоби.

Гемодіаліз, у тому числі перитонеальний діаліз абоТАПД, не є ефективним для виведення левофлоксацину з організму. Не існує жоднихспецифічних антидотів.

Особливості застосування. Через відсутність досліджень на людині іможливе ушкодження хінолонами суглобового хряща в організмі, який росте,Таванік® не можна призначати вагітним та жінкам, які вигодовуютьгруддю. Якщо під час лікування Таваніком® установлюється вагітність,про це слід повідомити лікаря.

Дітям і підліткам віком до 18 років не можна застосовувати Таванік®,оскільки не виключене ушкодження суглобового хряща.

У хворих літнього віку слід враховувати частепослаблення функції нирок.

Пацієнтам, які керують транспортними засобами,працюють з машинами та механізмами слід враховувати можливі небажані дії щодонервової системи (запаморочення, заклякнення, сонливість, сплутаністьсвідомості, розлади зору та слуху, розлади процесів руху, також під часходьби).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Адсорбція левофлоксацину суттєво зменшуєтьсяпри одночасному прийомі з антацидами, які містять магній та алюміній, а також зпрепаратами, які містять солі заліза. Рекомендований термін часу між прийомомТаваніку® та названими препаратами повинен становити не менше двохгодин. Біодоступність таблеток Таванік® значно зменшується приодночасному прийомі з сукралфатом. Проміжок часу між прийомом цих препаратівповинен становити не менше двох годин. Хоча в клінічних дослідженнях невстановлено взаємодії між левофлоксацином і теофіліном, проте можливе суттєвезниження судомного порога при одночасному застосуванні хінолонів з теофіліном,нестероїдними протизапальними препаратами і іншими агентами, які зменшуютьсудомний поріг. Концентрація левофлоксацину в присутності фенбуфену булаприблизно на 13% вище, ніж при прийомі лише левофлоксацину. Пробеніцид іциметидин статистично достовірно впливають на виведення левофлоксацину.Нирковий кліренс левофлоксацину знижується в присутності пробеніциду на 34%, ациметидину – на 24%. Завдяки цьому обидва препарати здатні блокувати канальцевуекскрецію левофлоксацину. Період напівжиття циклоспорину збільшується на 33%при одночасному прийомі з левофлоксацином.

При одночасному застосуванні з антагоністами вітаміну К, наприклад –варфарин, підвищуються коагуляційні тести (ПЧ/ міжнародне нормалізаційнеспіввідношення) і / або кровотечі, які можуть бути вираженими. Зважаючи на це,пацієнтам, які отримують паралельно антагоністи вітаміну К, необхідноздійснювати контроль показників коагуляції.

Не рекомендується застосування левофлоксацинуодночасно з алкоголем.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С умісцях, недоступних для дітей.

Термін придатності – 5 років.

 

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Levofloxacin
Виробник: "Aventis Pharma Deutschland GmbH" компанії "Aventis Pharma", Німеччина/Франція
ATX-код: J01MA12
Наказ МОЗ: 381 від 28.07.2005
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3530/01/02
Термін дії посвідчення: з 28.07.2005 до 28.07.2010
Медична форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 500 мг № 5, № 10
Діючі речовини: 1 таблетка містить левофлоксацину - 500.0 мг
Допоміжні речовини: Метилгідроксипропілцелюлоза, кросповідон, целюлоза мікрокристалічна, натрію стеарил фумарат, макрогол 8000, тальк, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171)
Термін придатності: 5р.
 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2019 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0