IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: СУЗАКРИН
Фармакотерапевтична група: Сурфактанти 
Показання: Лікування синдрому гострого легеневого ушкодження у хворих з політравмою, черепно-мозковими травмами тяжкого перебігу, панкреонекрозом, гострою кишковою непрохідністю, сепсисом, гострим порушенням мозкового кровообігу за геморагічним та ішемічним типами;

Ліки, що містять Mono:

3-МЕТИЛБУТИРОВА КИСЛОТА("Celanese Chemicals Europe GmbH", Німеччина)
АВІОПЛАНТ("Phytopharm Klenka S.A.", Польща)
АВІСАН(ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров''я", м.Харків, Україна)
АДЕНОЛ ФОРТЕ("MicroPharm", Сербія і Чорногорія)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

длямедичного застосування препарату

Сузакрин

(Suzaсrin)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: природні фосфоліпіди;

основні фізико-хімічнівластивості: емульсія білого або жовтуватого кольору;

склад: 1 мл емульсії містить 50мг очищених фосфоліпідів сурфактанту;

допоміжна речовина: розчин натрію хлориду 0,9%.

Форма випуску. Емульсія для інгаляцій.

Фармакотерапевтична група. Природні фосфоліпіди. КодАТС R07АA 02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Емульсіяпрепарату має виражені поверхневоак-тивні властивості і здатна знижуватиповерхневий натяг в альвеолах, запобігаючи тим самим їхньому колапсу наприкінцівидиху.

Фармакокінетика. Через 6-8 год, післявведення препарату концентрація його знижується, утилізую-чись у легенях зарахунок фагоцитозу його альвеолярними макрофагами, далі за допомогоюбронхі-ального кліренсу препарат виводиться з організму і лише частково(приблизно 20-30%) повторно ви-користовується альвеоцитами II типу дляресинтезу ендогенного сурфактанту DE NOVO. Препарат не проникає крізь структуриаерогематичного бар`єра і не потрапляє у кров’яне русло.

Показання для застосування. У складі комплексноголікування синдрому гострого легеневого ушкодження у хворих з політравмою,черепно-мозковими травмами тяжкого перебігу, панкреонекрозом, гострою кишковоюнепрохідністю, сепсисом, гострим порушенням мозкового кровообігу загеморагічним та ішемічним типами; при гострому та хронічному бронхіті.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням флаконнеобхідно декілька разів обережно пере-вернути для отримання більш однорідноїемульсії. Не слід інтенсивно струшувати його місткість, щоб уникнутипіноутворення. Підігріти емульсію до 37°С. 

Шляхи введення препарату: інтратрахеальний,інгаляційний.

Інтратрахеальний шляхвведеннязастосовують при інтубації хворого під час штучної вентиляції ле-гень або підчас наркозу. Після інтубації пацієнта емульсія препарату вводиться черезкатетер за до-помогою шприца, встановленого в інтубаційну трубку таким чином,щоб отвір катетера знаходився на рівні дистального кінця трубки. Повноту інстиляціїзабезпечують наступним введенням повітря в катетер за допомогою шприца. Можливевведення препарату шляхом проколювання ін''єкційною гол-кою інтубаційної трубки.Швидкість введення „повільнокрапельно” (для занайрівномірнішого розпо-ділупрепарату в легенях). Одночасно необхідно здійснювати контроль за газовимскладом крові па-цієнта, регулюючи при цьому подачу газової суміші. Протягомперших 10 хв після введення може спостерігатися підвищення SAО2.На перших хвилинах після введення Сузакрину у такий спосіб, над грудною кліткоюможуть прослуховуватися великопухирцеві хрипи на вдиху. Протягом перших 2 годслід утримуватись від відсмоктування вмісту дихальних шляхів через дихальнутрубку. Інстиля-ляції виконують 1 раз на добу. Введення проводять у кількості 3процедур з інтервалом не менше 6 год.

Інгаляційний шлях введення препаратуздійснюють за допомогою ультразвукового інгалятора згідно з його інструкцією.Інгаляції виконують 1 раз на добу. Максимальна кількість інгаляцій на курслікування – 3.

Спосіб застосування, кількість таперіодичність введень препарату призначається індивідуаль-но для кожногопацієнта.

Для розрахунку дози необхідно застосовуватиформулу М=0,37*Х*R, де: М - кількість препа-рату Сузакрин у мг; Х - масапацієнта в кг; R - статевий масовий коефіцієнт, за допомогою якого здійснюєтьсяпереведення маси тіла пацієнта в кілограмах в масу легенів в грамах: длячоловіків він дорівнює 27, для жінок 23; 0,37 - коефіцієнт, який визначаєнеобхідну кількість препарату Сузакрин на один грам маси легенів.

Побічна дія. При введенні препаратуінтратрахеальним шляхом можлива короткочасна обструкція дрібних бронхів, щоможе спричинити гіпоксію, яка ліквідовується підвищенням тиску штучногоди-хання протягом 30-60 сек.

Протипоказання. Вагітність, лактація,гіперчутливість до складових препарату, постгеморагічна анемія.

Передозування. При застосуванні препаратуне дотримуючись  інтервалу в 6 год можливе ліпідне перевантаження легенів,яке призводить до погіршення газообміну в альвеолах, виникнення набряку ігеморагій і збільшує можливість розвитку бактеріальних пневмоній. Терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Застосовується лише устаціонарних умовах. Ефективність препарату знижується при: вроджених вадахрозвитку респіраторної системи; супутніх ендокринних захворю-ваннях (цукровийдіабет, захворювання щитоподібної залози); різних імунодефіцитних станах;пато-логії системи згортання крові. Залежно від виразності клінічного ефектупісля застосування препара-ту подальше введення призначається не раніше, якчерез 6 год після попереднього, щоб не спричини-ти ліпідного перевантаженнялегень, яке могло б призвести до погіршення газообміну в альвеолах, виникненнюнабряку і геморагій. До того ж, наступне введення препарату Сузакрин через 6год після попереднього, дозволяє ліквідувати знову виникаючий дефіцитендогенного сурфактанту і підтриму-вати його фізіологічний рівень в легенях. Лікуваннядистрес-синдрому у новонароджених цим пре-паратом не показано.

Взаємодія з іншимилікарськими препаратами. При одночасному застосуванні препарат Сузакрин потенціюєдію антибіотиків за рахунок поліпшення аерації респіраторних відділів легенів.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу недоступному для дітей місці при температурі від + 2 °С до 8 °С 1,5 року.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: ТОВ "Докфарм", м.Сімферополь, АР Крим, Україна
ATX-код: R07АA02
Наказ МОЗ: 572 від 18.08.2006
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5005/01/01
Термін дії посвідчення: з 18.08.2006 до 18.08.2011
Медична форма: Емульсія
Форма випуску: Емульсія для інгаляційного та інтратрахеального введення, 50 мг/мл по 7,5 мл (375 мг) у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл емульсії містить 50 мг очищених фосфоліпідів сурфактанту
Допоміжні речовини: Розчин натрію хлориду 0,9 %
Термін придатності: 1,5р.
 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2020 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0