IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: РИФАЦИНА
Фармакотерапевтична група: Протитуберкульозні препарати 
Показання: Різні форми туберкульозу, спричинені чутливими до препарату мікобактеріями: легеневий туберкульоз, туберкульозний менінгіт, урогенітальний туберкульоз тощо; тяжкі інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів; інфекції шкіри тощо; гонорея.

Схожі ліки:

БЕНЕМІЦИН("Polfa" Tarchomin Pharmaceutical Works, Польща)
РИФАМПІЦИН(ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна)
РИФАМПІЦИН(ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна)
РИФАМПІЦИН(РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь)
Показати усе

Ліки, що містять Mono:

3-МЕТИЛБУТИРОВА КИСЛОТА("Celanese Chemicals Europe GmbH", Німеччина)
АВІОПЛАНТ("Phytopharm Klenka S.A.", Польща)
АВІСАН(ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров''я", м.Харків, Україна)
АДЕНОЛ ФОРТЕ("MicroPharm", Сербія і Чорногорія)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

длямедичного застосування препарату

РИФАЦИНА

(RIFACINA)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: капсули по 150 мг: тверді,желатинові капсули коричнево-червоного кольору; вміст капсули – порошоккоричнево-червоного кольору з білими вкрапленнями;

капсули по 300 мг: тверді желатинові капсули зкорпусом темно-фіолетового і кришечкою червоного кольору; вміст капсули – порошоккоричнево-червоного кольору з білими вкрапленнями;

склад: 1 капсула містить рифацину 150 мгабо 300 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,натрію стеарил фумарат, полівінілпіролідон.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби.Антибіотики. Код АТС J04A B02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Рифацин – напівсинтетичнийантибіотик, який належить до групи рифаміцинів з макроциклічною структурою. Вінмає бактерицидну дію лише проти мікроорганізмів, що розмножуються. Механізм діїпов’язаний з пригніченням бактеріальної ДНК-залежної РНК-полімерази. Умікобактерій рифацин пригнічує як поглинання фосфату в ліпідах, так іпоглинання сірки в протеїнах. Рифацин діє на Mycobacterium tuberculosis, Mycobacteriumavium intracellulare complex (MAC) та на інші атипові мікобактерії.

Фармакокінетика. Рифацин добре адсорбується зшлунково-кишкового тракту. Їжа може суттєво вплинути на його всмоктування.Максимальна плазмова концентрація – 8 - 9 мг/л досягається від 3 до 5 год післяприйому 600 мг препарату, причому спостерігаються чіткі індивідуальнівідмінності. Час напіввиведення з сироватки становить 30 - 40 год і можезменшуватися після багаторазового приймання завдяки активації ензимних системметаболізму (цитохром Р450) у печінці. Рифацин зв’язується з білками плазми до80%. Добре проникає як у тканини, так і в рідини організму. Досягаєтерапевтичної концентрації в рідині при запаленні оболонок мозку, легенів,печінки, нирок, жовчного та сечового міхура. Рифацин метаболізується в печінцішляхом деацетиляції до активного метаболіту. Останній є ензимним індуктором, іце має значення при його одночасному застосуванні з низкою препаратів уклінічній практиці. Приблизно 60 - 65% від прийнятої дози виділяється черезжовч, а решта через сечу у вигляді активного метаболіту та незмінногоантибіотика. Це дозволяє приймати препарат хворим з порушеннями нирковоїфункції. Проходить через плацентарний бар’єр та накопичується у плоді вконцентрації, яка дорівнює ¼ плазмової концентрації у матері.

Показання для застосування. Лікування різних формтуберкульозу, спричинених чутливими до Рифацини мікобактеріями (як компонент усхемі комбінованої терапії) - Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium aviumintracellulare complex (MAC) та іншими атиповими мікобактеріями: легеневийтуберкульоз, туберкульозний менінгіт, урогенітальний туберкульоз,кістково-суглобовий туберкульоз, шкірна форма туберкульозу, туберкульознісерозити; хронічні форми легеневого туберкульозу, навіть у випадках наявностіізольованих резистентних мікобактерій. Лепра. Профілактика МАС-інфекцій ухворих з імунодефіцитом.

Інфекції, спричинені іншими бактеріями, чутливими доантибіотика: тяжкі інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів (отит, бронхіт,інфекційні бронхоектазії, абсцес легенів, пневмонії, включно атипові); інфекціїшкіри, м’яких тканин, кісток і суглобів (фурункули, карбункули, флегмони,інфіковані рани, остеомієліт); інфекції шлунково-кишкового тракту та жовчнихшляхів (холангіт, холецистит); гонорея, бруцельоз.

Спосіб застосування та дози. Щоб попередити появу резистентностізбудників внаслідок застосування препарату у хворих на туберкульоз під часмонотерапії, пропонується застосовувати антибіотик виключно в комбінації з іншимипротитуберкульозними препаратами.

Монотерапія Рифациною проводиться не довше, 4 дні іззастосуванням великих доз.

Для дорослих рекомендується добова доза 10 мг/кгмаси тіла за 1 - 2 прийоми натщесерце за 1 год до або через 2 год після прийомуїжі.

За призначенням лікаря добова доза для дорослих можебути підвищена до 20 - 30 мг/кг маси тіла, розділена на 2 прийоми.

При профілактиці МАС-інфекцій у дорослих хворих наімунодефіцит доза становить 300 мг протягом доби.

При захворюваннях на хронічний мультирезистентнийтуберкульоз легенів добова доза для дорослих становить 300 - 450 - 600 мг, яказастосовується протягом 6 місяців після того, як було отримано негативнукультуру у мокротинні.

Для лікування гонореї рекомендується одноразовийприйом 900 мг Рифацини.

Побічна дія. Рифацина переноситьсяпорівняно добре. Іноді можуть спостерігатися шлунково-кишкові розлади (пронос,блювання, діарея, псевдомембранозний коліт, ураження печінки); алергічніреакції (висипання на шкірі, свербіж, грипоподібний синдром) особливо у разінепослідовного приймання), який проявляється у вигляді тремтіння, підвищеноїтемператури тіла, слабкості і головного болю; нейротоксичні ефекти та психічнірозлади (головний біль, запаморочення, сонливість, порушення зору; порушенняменструального циклу; ниркова недостатність, гепаторенальний синдром; перехідніпорушення гемопоезу (лейкопенія), тромбоцитопенія, гемоліз.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату. Тяжкі розлади функції печінки, порфірія. Не застосовувати протягом 1року після перенесеного інфекційного гепатиту.

Передозування. Найчастішими симптомамипередозування є пронос, нудота та підвищена сонливість, які можуть проявлятисячерез декілька годин після прийому препарату. Може з’явитися червоно-коричневе абооранжеве забарвлення шкіри, сечі, поту, слини, сліз та випорожнень.Інтенсивність забарвлення є пропорційною прийнятій кількості препарату.

Через декілька годин після сильного передозуванняможе збільшитися печінка або швидко розвинутися жовтяниця. Печінкові ураженнянайчастіше зустрічаються у пацієнтів, які мали попередні порушення функціїпечінки. У них швидко можуть збільшуватися величини показників білірубіну тазмінюватися рівні печінкових ензимів.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованоговугілля, призначення протиблювотних засобів при тяжких формах проносу і нудоти.Зазвичай у більшості пацієнтів симптоми минають через 3 - 4 дні післяпроведення терапії.

Форсований активний діурез може посилити виведенняРифацини.

Для деяких пацієнтів з тяжкими формами передозуванняпри наявності попередніх даних про захворювання печінки також може бутизастосований гемодіаліз.

Особливості застосування. Відповідно дозагальноприйнятих критеріїв лікування туберкульозної інфекції, Рифацинупотрібно приймати виключно в комбінації з іншими протитуберкульозними засобами,які не належать до групи рифаміцинів.

Рифацину необхідно обережно застосовувати хворим зпечінковими і нирковими порушеннями (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв вимагаєзменшення дози до 50%), а також хворим на лейкопенію (антибіотик придовготривалому застосуванні призводить до імуносупресивного ефекту). І томунеобхідно контролювати відповідні лабораторні показники – печінкові ензими,лейкоцити.

При прийманні препарату сеча, слина, піт, слізнарідина та зуби забарвлюються в оранжево-червоний колір.

Вагітність і лактація.

Відсутніадекватні контрольовані дослідження і спостереження вагітних і жінок у періодлактації. Через відсутність спотережень не рекомендується призначати Рифацинужінкам у ці періоди.

Досвід застосування у дітей відсутній.

Вплив на керування автомобілем і роботу змеханізмами.

ЛікуванняРифациною може іноді вплинути на здатність керувати автомобілем і роботу змеханізмами, оскільки можливі потенційні нейротоксичні реакції – запаморочення,сонливість, порушення зору та ін.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Рифацинаяк ензимний індуктор може зменшувати терапевтичний ефект непрямих коагулянтівта гормональних контрацептивних засобів, кортикостероїдів, діазепаму, кетоконазолу,метазону, пероральних гіпоглікемічних засобів фенітоїну, теофіліну,бета-блокаторів, дигітоксину, дигоксину, дизопіраміду, хінідину, верапамілу.

Саліцилати погіршують всмоктування Рифацини, крімтого, зростає ризик гепатотоксичної дії Рифацини при одночасному застосуванні ззагальними анестетиками, алкоголем та іншими гепатотоксичними препаратами.

Одночасне застосування Рифацини з мієлотоксичнимизасобами може призвести до посилення токсичного ефекту.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному длядітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25оС.Термін придатності - 3 роки.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: "Valeo" для "Rifatrade", Болгарія
ATX-код: J04AB02
Наказ МОЗ: 17 від 22.01.2007
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2887/01/02
Термін дії посвідчення: з 17.03.2005 до 17.03.2010
Медична форма: Капсули
Форма випуску: Капсули тверді по 300 мг № 30 у банках
Діючі речовини: 1 капсула містить рифацину - 300.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, натрію стеарил фумарат, полівінілпіролідон
Термін придатності: 3р.
 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2020 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0