IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: РИБ''ЯЧИЙ ЖИР
Фармакотерапевтична група: Гіполіпідемічні засоби 
Показання: Гіпо- та авітамінози А, захворювання очей, системна терапія уражень шкіри та слизових оболонок, рахіту, гіпотрофії, гострих та хронічних респіраторних захворювань.

Схожі ліки:

ВІТРУМ® КАРДІО ОМЕГА-3("Unipharm Inc.", США)
ОМАКОР("Solvay Pharmaceuticals GmbH", Німеччина)
РИБ''ЯЧИЙ ЖИР("TEVA Pharmaceutical Works Co. Ltd" на заводі "TEVA Pharmaceutical Industries Ltd", Угорщина /Ізраїль)
СИКОД("Banner Pharmacaps (I) Pvt.Ltd" для "UNIVERSAL MEDICARE PVT.LTD.", Індія)

Ліки, що містять Mono:

3-МЕТИЛБУТИРОВА КИСЛОТА("Celanese Chemicals Europe GmbH", Німеччина)
АВІОПЛАНТ("Phytopharm Klenka S.A.", Польща)
АВІСАН(ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров''я", м.Харків, Україна)
АДЕНОЛ ФОРТЕ("MicroPharm", Сербія і Чорногорія)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуванняпрепарату

РИБ’ЯЧИЙ ЖИР

(FISH OIL)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора масляниста рідина від світло-жовтогодо жовтого кольору, зі слабким специфічним незгірклим запахом риби;

склад: жир риб’ячий, вироблений з печінки тріскових риб.

Форма випуску. Олія.

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби, що регулюють метаболічні процеси.

Код АТС A11J C.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. До складу Риб’ячого жиру входять вітамін А (ретинол),вітамін D2 (ергокальциферол), ейкозапентаєнова кислота,ейкозатетраєнова кислота, доксагексаєнова кислота.

Діючими речовинами Риб’ячого жиру є поліненасичені омега-3 жирнікислоти, вітамін А і вітамін D2.

Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ейкозапентаєнова кислота – ЕПК ідоксагексаєнова кислота – ДГК), які в значній кількості містяться у жиріпечінки тріски, чинять такі біологічні ефекти: ДГК необхідна для нормальногорозвитку мозку, нервової системи і сітківки дитини; ЕПК є попередникомбіологічно активних молекул – ейкозаноїдів, до яких належать тромбоксан,лейкотрієни, простацикліни і простагландини. Ейкозаноїди, утворені з насиченоїарахідонової кислоти, значно відрізняються за біологічним ефектом відейкозаноїдів, утворених з омега-3 жирної кислоти (ЕПК). Так, з арахідоновоїкислоти утворюється тромбоксан (ТХА2), що має вираженийсудинозвужувальний ефект, тоді як у ТХА2, утвореного з ЕПК, цейефект практично не виражений. Простагландини, утворені з арахідонової кислоти,найактивніші за простагландини, утворені з ЕПК омега-3 жирних кислот. Цимпояснюється зниження активності неспецифічної запальної реакції при прийомідостатньої кількості незамінних омега-3 жирних кислот. Омега-3 жирні кислоти єпопередниками деяких ферментів, змінюють фізичні властивості клітинних мембран,включаючись до складу фосфоліпідів, безпосередньо беруть участь у процесігенної транскрипції та у процесі ацеляції (зв’язування білкової молекули змембраною клітини).

При регулярному вживанні Риб’ячого жиру, що містить омега-3 жирнікислоти, знижується рівень тригліцеридів, холестерину ліпопротеїдів низькоїщільності і ліпопротеїдів дуже низької щільності, підвищується еластичністьмембран клітин крові, зменшується активація тромбоцитів і хемотаксису, щоприводить до зниження в’язкості крові і ризику тромбоутворення, судинорозширювальнийефект переважає над судинозвужувальним. Зазначені властивості поліпшуютьмікроциркуляцію, особливо в судинах, уражених атеросклерозом.

Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Гіпо- та авiтаміноз А, захворювання очей (пігментнийретиніт, ксерофтальмія, геморалопія, кератомаляція), системна терапія ураженьшкіри та слизових оболонок, рахіту, гіпотрофії, гострих і хронічнихреспіраторних захворювань, запальних та ерозивних уражень травного тракту,сечовивідних шляхів, прискорення загоювання ран і зрощування кістковихпереломів; профілактика розвитку атеросклерозу та тромбозу, відновленнянормальної коагуляції після тромбозу; вагітність і період лактації (особливо упівнічних широтах).

Спосіб застосування та дози. Дозують препарат індивідуально. Звичайнодорослим рекомендують приймати по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Дітям з4-тижневого віку призначають по 3 - 5 крапель 2 рази на добу, поступовопідвищуючи дозу до ½ - 1 чайної ложки на добу. Дітям до 1 року – 1 чайнуложку на добу; до 2 років – по 1 - 2 чайні ложки; від 3 до 6 років – по 1десертній ложці, від 7 років – по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Курслікування – 2 - 3 місяці. За необхідності курс лікування повторюють через 1місяць.

Побічна дія. При застосуванні рекомендованих доз побічна дія невиявлена.

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату. Гемофілія.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату може виникнути сонливість,млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніх кінцівок,демінералізація кісток.

Лікування: зменшити дозу або тимчасово припинити застосування Риб’ячогожиру та призначити симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Слід дотримуватися обережності при призначенніпрепарату у перші 3 місяці вагітності, оскільки є повідомлення про можливістьтератогенного ефекту при довготривалому застосуванні великих доз. З обережністюпризначають хворим на гострий і хронічний нефрит, при декомпенсації серцевоїдіяльності, хронічній жовчнокам’яній хворобі і хронічному панкреатиті (можливозагострення процесу).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату зіншими лікарськими засобами, які містять вітаміни А і D, існує можливістьрозвитку вітамінної інтоксикації.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, унедоступному для дітей місці при температурі не вище 10°С. Термін придатності –1 рік.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
ATX-код: C10AX06
Наказ МОЗ: 426 від 27.08.2004
Номер реєстраційного посвідчення: Р.01.99/00095
Термін дії посвідчення: з 19.01.2004 до 19.01.2009
Медична форма: Олія
Форма випуску: Олія по 50 мл, 100 мл у флаконах, по 100 мл у банках
Діючі речовини: 1 флакон містить жиру риб''ячого, виробленого з печiнки трiскових риб - 50.0 мл або 100.0 мл; 1 банка містить жиру риб''ячого, виробленого з печiнки трiскових риб - 100.0 мл
Термін придатності:

Запитання задані на E-Doctor про РИБ''ЯЧИЙ ЖИР :

2012.04.09
Вопрос о медикаменте РИБ''ЯЧИЙ ЖИР

скажіть будь ласка, приймаючи препарат риб"ячий жир з печінки тріски я наберу вагу тіла чи скину????наперед дуже...
Докладніше...

2010.11.22
Доброго дня! Допоможіть мені дізнатись,чи можна приймати риб'ячий жир коли пече серце?
Сталась така ситуація;два дня назад,мене почало сильно пекти серце,я прийняла 2 таблет...
Докладніше...

2011.09.22
а если рибий жир в капсулах как применять?...
Докладніше...

2011.01.21
Можно ли ребенку 1,5 лет рыбий жир?В каком количестве?...
Докладніше...

2012.09.06
Добрый вечер! Я хочу набрать немного веса. Рыбий жир мне в етом поможет?...
Докладніше...

2012.11.06
Здравствуйте, а при 12 перстной язве желудка тоже можно принимать жир печени катрана?...
Докладніше...

2010.05.27
Подскажите пожалуйста, можно ли в период принятия гормонального препарата Регивидон, принимать рыбий жир в капсулах (Сикод). ???? Рыбий жир-это ж витамин, но мало ли может у него какие т...
Докладніше...

2010.05.06
Вопрос о медикаменте СИКОД Скажите пожайлуста, почему в "Сикод рыбий жир" указано, что его противопоказано принимать во время беременности, с чем это связано? ...
Докладніше...

2009.11.13
Можно ли смазывать барсучим жиром внутри горло и нос. Не противопаказан ли он при хроническом панкреатите и гастрите?...
Докладніше...

2011.08.23
Добрый день! Скажите пожалуйста, больному с язвой желудка можно ли принимать жир печени катрана?...
Докладніше...

 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2020 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0