IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: АВОДАРТ
Фармакотерапевтична група: Препарати, які застосовуються для лікування онкологічних захворювань 
Показання: Лікування та запобігання прогресуванню доброякісної гіперплазії передміхурової залози шляхом зменшення її розмірів; зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та необхідності хірургічного втручання.

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуванняпрепарату

АВОДАРТ

(AVODART)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: дутастерид, 5 alpha, 17 beta-N-2,5-bis(trifluoromethyl)phenyl]-3oxo-4-azaandrost-1-ene-17-carboxamide.

основні фізико-хімічні властивості: жовті, непрозорі, довгасті м´якіжелатинові капсули з червоним відбитком GX CE2 на одному боці;

склад: 1 капсула містить дутастериду 0,5 мг;

допоміжні речовини: монодигліцериди каприлової/каприновоїкислоти, гідрокситолуол бутильований;

оболонка капсули: желатин, гліцерин, титану діоксид, залізаоксид жовтий, чорнила червоні (що містять полівінілу ацетатфталат,поліетиленгліколь, пропіленгліколь, заліза оксид червоний як барвник),тригліцериди та лецитин.

Форма випуску. Капсули м´які желатинові.

Фармакотерапевтична група. Засіб для лікування доброякісної гіперплазіїпередміхурової залози, інгібітор тестостерон-5a-редуктази. Код АТС G04CB02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Дутастерид – подвійний інгібітор5a-редуктази, який гальмує як тип 1, так і тип 2 ізоферментів 5a-редуктази, щовідповідають за перетворення тестостерону на 5a-дигідротестостерон.Дигідротестостерон – це андроген, що у першу чергу відповідає за гіперплазіютканини передміхурової залози. Максимальне зменшення дигідротестостерону нафоні прийому Аводарту залежить від дози і спостерігається у перші 1-2 тижні. Після1-го та 2 –го тижня лікування Аводартом у добовій дозі 0,5 мг середняконцентрація дигідротестостерону зменшується на 85% та 90% відповідно.

У хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози,які отримували 0,5 мг дутастеріду на добу, середнє зниження рівнядигідротестостерону становило 94% через 1 рік та 93% - через 2 роки лікування,середній рівень тестостерону підвищувався на 19% через 1 і через 2 роки. Цепередбачуваний наслідок гальмування 5a-редуктази, і він не приводить до появибудь-яких відомих побічних ефектів.

За даними багатоцентрових плацебо контрольованих подвійнихсліпих клінічних досліджень за участі 4 325 чоловіків хворих на гіперплазіюпередміхурової залози (більше 30 см3), застосування Аводарту у дозі

0,5 мг/добу мало результатом запобігання прогресуваннюхвороби як шляхом зменшення ризику гострої затримки сечі і необхідності ухірургічному втручанні, так і статистично достовірним покращанням стану нижніхсечових шляхів, збільшенням максимуму швидкості сечовиділення та зменшеннямоб´єму передміхурової залози порівняно з плацебо. Всі вищезазначені зміниспостерігались протягом 24 місяців.

Фармакокінетика.Дутастерид застосовується перорально у вигляді розчину у м´якихжелатинових капсулах. Після прийому разової дози 0,5 мг пік концентраціїпрепарату у сироватці крові спостерігається через 1-3 години. Абсолютнабіодоступність становить 60% відносоно 2-годинної внутрішньовенної інфузії.Біодоступність не залежить від прийому їжі.

Дутастерид післяодноразового чи багаторазового прийому має великий об´єм розподілення(від 300 до 500 л). Процент зв´язування з білками високий - більше 99,5%.

При застосуванніу добовій дозі 60% постійної стійкої концентрації дутастериду у сироватці кровідосягається через 1 місяць лікування і приблизно 90% - через 3 місяці. Стійкапостійна концентрація дутастериду приблизно 40 нг/мл у сироватці досягаєтьсяпісля 6 місяців лікування у добовій дозі 0,5 мг. Аналогічно до сироватки кровістійка концентрація дутастериду у сім´яній рідині досягається через 6місяців. Після 52 тижнів лікування середня концентрація дутастериду усім´яній рідині становить 3,4 нг/мл ( у межах від 0,4 до 14 нг/мл).Процент розподілення дутастериду із сироватки до сім´яної рідини -приблизно 11,5%.

In vitroдутастерид метаболізується ферментами CYP 450-3A4 цитохрому Р450 людини до двохмоногідроксильних метаболітів, але не метаболізується за допомогою ферментівCYP 450-1A2, 2С9, 2С19 або 2D6.

У сироватцілюдини, за даними спектрометричного аналізу, виявляється незмінений дутастерид,3 головних метаболіти (4´-гідроксидутастерид, 1,2-дигідродутастерид та6-гідроксидутастерид) і 2 малих метаболіта (6,4´-дигідроксидутастерид і15 гідроксидутастерид).

Дутастерідінтенсивно метаболізується. Після перорального прийому дутастеріду у дозі 0,5мг/добу від 1% до 15,4% (в середньому 5,4%) прийнятої дози виводиться зфекаліями у вигляді незміненого дутастериду. Решта прийнятої дози виводиться увигляді метаболітів.

У сечівиявляються лише сліди незміненого дутастериду (менше 0,1% прийнятої дози).Кінцевий період напіввиведення дутастериду становить 3-6 тижнів. Залишкидутастериду у сироватці крові можуть бути виявлені через 4-6 місяців післязакінчення лікування.

Показання для застосування.

Аводарт застосовується для лікування та запобігання прогресуваннюдоброякісної гіперплазії передміхурової залози шляхом зменшення розмірівпередміхурової залози, пом´якшення симптомів хвороби, покращання відтокусечі, зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та необхідностіхірургічного втручання.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі чоловіки (включаючи хворих похилого віку)

Рекомендованою дозою Аводарту є 1 капсула (0,5 мг) на добу дляперорального прийому. Капсулу слід ковтати цілою.

Аводарт можна приймати незалежно від прийому їжі.

Незважаючи на те, що полегшення від прийому препарату можеспостерігатись на ранній стадії, для об´єктивної оцінки ефективності діїпрепарату лікування слід продовжувати не менше 6 місяців.

Ниркова недостатність

Для хворих з нирковою недостатністю дозу змінювати не треба.

Печінкова недостатність

Фармококінетикадутастериду у хворих на печінкову недостатність не вивчалась.

Побічна дія.

Такі побічні реакції спостерігались, за даними клінічнихдосліджень, з частотою виникнення більше 1%

Побічна реакція

Частота виникнення протягом 1-го року лікування

Частота виникнення протягом 2-го року лікування

Плацебо

(n = 2158)

Аводарт

(n = 2167)

Плацебо

(n = 1736)

Аводарт

(n = 1744)

Імпотенція

3 %

6 %

1 %

2 %

Зміна

(зменшення) лібідо

2 %

4 %

<1 %

< 1 %

Порушення еякуляції

< 1 %

2 %

< 1 %

< 1 %

Гінекомастія+

< 1 %

1 %

< 1 %

1 %

+

Включаючи болісність молочної залози та її гіпертрофію.

Протипоказання.

Аводарт протипоказаний хворим з підвищеною чутливістю додутастериду, інших інгібіторів 5a-редуктази або інших компонентів препарату.

Аводарт протипоказаний для лікування жінок та дітей.

Передозування.

За даними клінічних досліджень, у волонтерів разові дози дутастериду до40 мг/добу (у 80 разів вищих за терапевтичні) протягом 7 днів не спричинювализанепокоєнь з огляду на безпеку їх застосування. У клінічних дослідженняхзастосовувались дози дутастериду по 5 мг/добу протягом 6 місяців без появидодаткових побічних реакцій у порівнянні зі застосуванням дутастериду у дозах0,5 мг/добу.

Специфічного антидоту немає, тому у випадку можливого передозуванняпроводиться симптоматична та підтримуюча терапія.

Особливості застосування.

Дутастерид можеабсорбуватись через шкіру, тому жінки та діти повинні уникати контакту знегерметичними капсулами. Якщо рідина з капсули потрапила на шкіру, її сліднегайно промити водою з милом.

Вплив печінковоїнедостатності на фармакокінетику дутастериду не вивчений. Оскільки дутастеридінтенсивно метаболізується і має період напіввиведення від 3 до 5 тижнів,препарат слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюваннями печінки.

Вплив наспецифічний антиген передміхурової залози (PSA) та виявлення ракупередміхурової залози.

Перед початкомкурсу лікування дутастеридом та періодично під час лікування пацієнту повиннобути проведене пальцеве ректальне обстеження, як і інші методи виявлення ракупередміхурової залози.

Концентраціяспецифічного антигену передміхурової залози (PSA) є важливим компонентомскринінгового процесу для виявлення раку передміхурової залози. Звичайноконцентрація PSA у сироватці крові вища за 4 нг\мл (Hybritech) потребуєподальшого вивчення та проведення біопсії простати. Лікар також повиненпам´ятати, що вихідний рівень PSA нижче 4 нг/мл у хворих, які лікуютьсядутастеридом, не виключає можливості діагностування у них раку простати.

ЛікуванняАводартом знижує рівень сироваткового PSA у хворих на доброякісну гіперплазіюпередміхурової залози приблизно на 50% через 6 місяців, навіть за наявностіраку передміхурової залози. Хоча можуть бути індивідуальні коливання,прогнозується зниження PSA приблизно на 50%, оскільки воно спостерігалось вусьому діапазоні вихідних значень PSA (від 1,5 до 10 нг/мл). Таким чином, длятого щоб інтерпретувати значення специфічного антигену передміхурової залози учоловіків, які лікувались Аводартом протягом 6 місяців і більше, значення PSAслід подвоювати для порівняння з нормальними діапазонами PSA у чоловіків, якіне лікувались.

Це уточненнянеобхідно для того, щоб кількісне визначення PSA залишалось чутливим таспецифічним методом виявлення раку передміхурової залози. Будь-яке стійкепідвищення PSA під час лікування Аводартом слід вивчити, включаючи можливістьневідповідності терапії Аводартом.

Загальний рівеньPSA у сироватці крові повертається до вихідного рівня через 6 місяців післязакінчення лікування. Співвідношення вільного PSA до загального рівня PSAзалишається сталим навіть під час лікування Аводартом. Тому, якщо лікарвирішить використати як визначення раку передміхурової залози процент вільногоPSA у хворого, який лікується Аводартом, ніякого подвоєння значення вільногоPSA проводити не треба.

Аводарт протипоказаний для лікуванняжінок.

Вплив на здатність керувати автомобілем і іншими механізмами.

Виходячи з фармакокінетичних та фармакодинамічних властивостей,дутастерид не має впливу на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмами

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Вивченняметаболізму in vitro показало, що дутастерид метаболізується ізоферментомCYP3A4 цитохрому Р450 людини. Тому концентрації дутастериду у сироватці кровіможуть збільшуватись у присутності інгібіторів CYP3A4.

У дослідженняхдругої фази було показано зменшення кліренсу дутастериду при одночасномузастосуванні з інгібіторами CYP3A4 верапамілом (37%) і дилтіаземом (44%) , алене спостерігалось зменшення кліренсу при одночасному застосуванні замлодипіном, іншим антагоністом кальцієвих канальців.

Зменшеннякліренсу і відповідне збільшення впливу дутастериду в присутності

інгібіторів CYP3A4 не має великого клінічного значення у зв´язкуз широким спектром безпеки препарату (пацієнти протягом 6 місяців отримувалидозу препарату, що в 10 разів перевищувала рекомендовану), тому необхідності укоректуванні дози немає.

In vitro дутастерид не метаболізується ізоферментами CYP1A2, CYP2С9,CYP2С19 та CYP2В6 цитохрому Р450 людини.

Дутастерид не пригнічує ферменти цитохрому Р450 людини in vitro і неіндукує ізоферменти CYP1A, CYP2B, CYP3A цитохрому Р450 щурів та собак in vivo.

У дослідженнях in vitro було показано, шо дутастерид не витісняєварфарин, діазепам або фенітоїн із зв´язку з білками плазми, як і цікомпоненти не заміщують дутастерид. Було проведено вивчення взаємодіїдутастеририду з тамсулозином, теразоцином, варфарином, дигоксином тахолестераміном. Клінічно значущої взаємодії виявлено не було.

Хоча специфічних досліджень з вивчення взаємодії з іншими препаратамине проводилось, близько 90% всіх пацієнтів у клінічних дослідженнях дутастеридуотримували інші медикаменти. Ніяких клінічно значущих побічних реакцій не буловідмічено при одночасному застосуванні дутастериду з антигіперліпідемічнимипрепаратами, з інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, бета-адреноблокаторами,блокаторами кальцієвих каналів, кортикостероїдами, діуретиками, нестероїднимипротизапальними препаратами, інгібіторами фосфодіестерази типу V тахіноліновими антибіотиками.

За даними дослідження з вивчення взаємодії тамсулозину або теразоцину укомбінації з Аводартом протягом 2 тижнів, ніяких ознак фармакокінетичної абофармакодинамічної взаємодії не виявлено. За даними більш тривалого дослідження(протягом 9 місяців) дутастериду у комбінації з тамсулозином, було показано, щокомбінація Аводарту з альфа-блокаторами добре переноситься хворими.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30°С в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Dutasteride
Виробник: "Laboratoire GlaxoSmithKline" на заводах: "RP Scherer S.A."; "Cardinal Health Germany 405 GmbH" для "GlaxoSmithKline Export Ltd", Франція/Німеччина/Великобританія
ATX-код: G04CB02
Наказ МОЗ: 372 від 26.07.2004
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1599/01/01
Термін дії посвідчення: з 26.07.2004 до 26.07.2009
Медична форма: Капсули
Форма випуску: Капсули м''які желатинові по 0,5 мг № 30 у блістерах
Діючі речовини: 1 капсула містить дутастериду - 0.5 мг
Допоміжні речовини: Монодигліцериди каприлової/капринової кислоти, гідрокситолуол бутильований; желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид жовтий, чорнила червоні, що містять полівінілу ацетатфталат, поліетиленгліколь, пропіленгліколь, заліза оксид червоний як барвник, тригліцериди та лецитин
Термін придатності:

Запитання задані на E-Doctor про АВОДАРТ :

2011.02.10
Подскажите, пожалуйста, как можно увеличить интервал позыва к мочеиспусканию. У меня аденома очень больших размеров, операция противопоказана, много лет принимаю аводарт и кардуру, но аденома ...
Докладніше...

2011.10.04
Здравствуйте! Мне 84 года, аденома предстательной железы. Простата 115 см, объем ост. мочи 140 мл. Начал принимать омник. Можно ли мне принимать еще какой-то препарат, уменьшающий объем простаты,
Докладніше...

2011.02.12
Карточка №5930. Ув Госп. Аксенов! Принимаю кардуру по 6мг, размер простаты 70х57х65мм. Объем соответственно 137см. куб. Остаток мочи колеблется от 46 до90см. куб. Одновременно еще принимаю Аводарт...
Докладніше...

2010.01.26
может ли моё состояние быть связанным с тем что я принимал финастерид и аводарт(дутастерид) для лечения облысения. Двоение началось где то через месяц как я бросил пить аводарт. Авод...
Докладніше...

2010.01.26
может ли моё состояние быть связанным с тем что я принимал финастерид и аводарт(дутастерид) для лечения облысения. Двоение началось где то через месяц как я бросил пить аводарт. Авод...
Докладніше...

 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2021 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0