IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: СПАЗМАЛГОН®
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики 
Показання: Ниркові коліки, спазми уретри, тенезми сечового міхура, жовчні коліки, дискінезія жовчних шляхів, кишкові та шлункові коліки, болісні менструації та ін.

Схожі ліки:

БАРАЛГЕТАС("Jugoremedija", Сербiя i Чорногорiя)
БАРАЛГЕТАС("Jugoremedija", Сербiя i Чорногорiя)
БАРАЛГІНУС("Unimax Laboratories" для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
БАРАЛГІНУС("Venus Remedies Limited" для "Norton International Pharmaceutical Inc.", Індія/Канада)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

для медичногозастосування препарату

СПАЗМАЛГОН®

(SPASMALGON®)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовто-зеленого кольору;

склад: 1 ампула по 2 мл містить метамізолу натрію 1 г,фенпіверинію броміду 0,00004 г, пітофенону гідрохлориду 0,004 г;

1 ампула по 5 мл містить метамізолу натрію 2,5 г,фенпіверинію броміду 0,0001 г, пітофенону гідрохлориду 0,01 г;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

 

Форма випуску. Розчиндля ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують при функціональнихшлунково-кишкових розладах. Спазмолітичні засоби в комбінації з аналгетиками.Код АТС: А03DА02.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Спазмалгон®є комбінованим препаратом з вираженою спазмолітичною і аналгетичною активністю.

Метамізол має виражену аналгетичну і антипіретичнудію у поєднанні з деякою протизапальною і спазмолітичною активністю. Його ефект– результат вираженої антиноцицептивної дії, впливу на гіпоталамус і утворенняендогенних пірогенів, як і гальмування синтезу простагландинів у результатіінгібування циклооксигенази.

Фенпівериній має помірно виражену гангліоблокуючу діюі вплив на парасимпатичні нервові закінчення, викликаючи таким чином зниженнятонусу і моторики гладкої мускулатури шлунка, кишечнику, жовчних і сечовивіднихшляхів.

Пітофенону гідрохлорид має папавериноподібну дію звираженою міотропною спазмолітичною активністю на судинну і позасудинну гладкумускулатуру.

Фармакокінетика. Спазмалгон®резорбується швидко і значною мірою з місця застосування привнутрішньом’язовому введенні. При внутрішньовенному і внутрішньом’язовомузастосуванні метамізол створює системну біодоступність близько 85%. Метамізолпідлягає інтенсивній біотрансформації в організмі. Його основними метаболітамиє 4-метиламіноантипірин, 4-форміламіноантипірин, 4-аміноантипіроїн і4-ацетиламіноантипірин. Ідентифіковано близько двадцяти додаткових метаболітів,включаючи сульфат і кон’югати глюкуронової кислоти. Основні чотири метаболітиметамізолу виявляються у цереброспінальній рідині і екскретуються з молокомматері, зв’язуючись на 60% з протеїнами плазми. Елімінується в основномунирками. Значущі зміни концентрацій і кліренсу метаболітів метамізолу виявленіу хворих на цироз печінки. Фенотип ацетилування не змінює фармакокінетичнуповедінку метаболітів метамізолу при його застосуванні у дозах, якіпідвищуються.

Показання для застосування. Сильно виражені болі при шлункових ікишкових коліках, ниркових коліках при нефролітіазі, при спастичній дискінезіїжовчних шляхів, дисменореї.

Спосіб застосування та дози. Застосовуються внутрішньом’язово від 2 до 5мл розчину для ін’єкцій, за необхідності цю ж дозу можна повторити через 6-8годин. Лікування не повинно тривати більше 3 днів.

У разі відсутності терапевтичного ефектузастосування препарату припиняється, а при доброму або задовільному ефектіможна перейти до перорального або ректального застосування.

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 10мл розчину для ін’єкцій (відповідно 5 г метамізолу).

Тривалість курсу лікування визначається залежно відвираженості клінічної симптоматики і етіопатогенезу захворювання.

Побічна дія. Найчастіше виникають такі побічні ефекти: підвищеначутливість, звичайно з боку шкіри (свербіж, еритема, висипання на шкірі,уртикарія), у більш складних випадках – синдром Лайєла, Стівенса-Джонсона,анафілактоїдні реакції, в найскладніших випадках – шок.

У деяких випадках може спостерігатися сухість уроті, ретенція сечі, порушення зору.

Описані випадки ретенції води і електролітів іниркові порушення після застосування метамізолу (олігурія, затримка азоту,інтерстиціальний нефрит, гематурія).

Найбільш серйозною побічною дією є гематотоксичнадія метамізолу, яка виявляється агранулоцитозу, тромбоцитопенії, гіпотензії.

При тривалому застосуванні високих доз препаратухворими на гастрит і виразкову хворобу можливе загострення захворювання.

У разі виникнення симптомів підвищеної чутливості,порушення ниркової функції або змін показників крові слід відмінити лікуванняСпазмалгоном®.

Протипоказання. Спазмалгон® не застосовується припідвищеній чутливості до компонентів препарату або інших піразолоновихпохідних.

Іншими протипоказаннями є складна печінкова іниркова недостатність, гостра печінкова порфірія, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази; гематологічні захворювання (агранулоцитоз ілейкопенія); вагітність (І і ІІІ триместри) і період годування; діти до 15років; аденома простати ІІ і ІІІ ступеня; атонія жовчного або сечового міхура.

Передозування. Гостра інтоксикація може розвинутися призастосуванні великих доз одноразово – навмисно або випадково.

Клінічна картина гострої інтоксикації виявляється симптомамиметамізолової інтоксикації у поєднанні з холінолітичними проявами. Найчастішеспостерігається токсикоалергічний синдром, у більш тяжких випадках до ньогоможуть додатися прояви гематотоксичності, гастроінтестинальні порушення,церебральні прояви.

Лікування: застосування симптоматичних засобів, упершу чергу застосовуються засоби для швидкого елімінування препарату зорганізму – форсований діурез, введення водно-сольових розчинів, занеобхідності – гемодіаліз. Специфічний антидот не відомий.

Особливості застосування. Спазмалгон® застосовуєтьсяз великою обережністю через ризик виникнення проявів підвищеної чутливості,Властивий особам з харчовою, лікарською (особливо на інші засоби групианалгетиків і антипіретиків, нестероїдних протизапальних препаратів) алергієюабо з іншими атопічними захворюваннями (сінний нежить, бронхіальна астма). Цікатегорії хворих вимагають особливої уваги при застосуванні Спазмалгону®.

Для пацієнтів з гематологічними захворюваннями або зтакими, перенесеними в минулому, необхідно проводити сувору оцінкуспіввідношення користь/ризик, а також контролювати картину крові у ходілікування препаратом.

При захворюваннях нирок і печінки слідіндивідуалізувати режим дозування через можливі побічні впливи метамізолу нанирки і подовження періоду напіввиведення метаболітів метамізолу при порушенняху функції гепатоцитів.

Такі обструктивні захворювання гастроінтестинальноготракту, як ахалазія, пілородуоденальний стеноз, можуть призвести до затримки шлунково-кишковоговмісту і до інтоксикації через виражений спазмолітичний ефект препарату. Утаких випадках багаторазове застосування Спазмалгону® єнебажане.

Призначення Спазмалгону® хворим нагастроезофагеальну рефлюксну хворобу, з кишковою атонією, паралітичноюнепрохідністю кишечнику, хворим на глаукому, з міастенією гравіс, із серцевимизахворюваннями (аритмії, ІХС, застійна серцева недостатність) вимагає особливоїобережності і суворої оцінки співвідношення користь/ризик.

У ході лікування необхідний динамічний контрольгематологічних показників.

Парентерального застосування Спазмалгону®дітьми до 15 років слід уникати, оскільки воно часто призводить до побічнихреакцій.

Препарат не рекомендовано застосовувати під часвагітності.

Оскільки метаболіти метамізолу екскретуються змолоком матері, Спазмалгон® не призначають під час годуваннягруддю. Якщо неможливо уникнути його застосування, слід припинити годуваннягруддю на цей період.

Через холінолітичний ефект Спазмалгону®при більш тривалому його застосуванні можуть спостерігатись деякі порушення вакомодації, тому призначати препарат водіям та особам, які працюють завтоматизованими механізмами, слід після суворої оцінки ризику.

З обережністю застосовують при лікуванні пацієнтів зАТ нижче 100 мм рт. ст.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Спазмалгон® черезметамізол, який входить до його складу, може посилити гематотоксичну дію низкимієлотоксичних лікарських засобів і хлорамфеніколу.

Темпідон і трициклічні антидепресанти потенціюютьефект метамізолу.

Спазмалгон® можна комбінувати згіосцинбутилбромідом, фуросемідом, глібенкламідом.

Метамізол набагато підвищує значення максимальнихплазмових концентрацій хлороквіну. Корекція дозування необхідна призастосуванні кумаринових антикоагулянтів і циклоспорину, оскільки метамізолзнижує їх активність і плазмові рівні.

Одночасне застосування з іншими аналгетиками і НПЗПпідвищує ризик розвитку підвищеної чутливості і виникнення інших побічних дій.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у сухомуі захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати внедоступних для дітей місцях. Не заморожувати! Термін придатності – 5 років.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Sopharma" JSC, Болгарія
ATX-код: A03DA02
Наказ МОЗ: 381 від 28.07.2005
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3531/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.07.2005 до 28.07.2010
Медична форма: Розчин для ін''єкцій
Форма випуску: Розчин для ін`єкцій по 2 мл або по 5 мл в ампулах № 5, № 10; по 2 мл в ампулах № 100; по 5 мл в ампулах № 50
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: метамізолу натрію - 500.0 мг, фенпіверину броміду - 0.02 мг, пітофенону гідрохлориду - 2.0 мг
Допоміжні речовини: Вода для ін''єкцій
Термін придатності: 5р.

Запитання задані на E-Doctor про СПАЗМАЛГОН® :

2011.01.09
Спазмалгон,Баралгин.
Очень хороший эффект,может дать прием Номигрена..
Удачи и здоровья Вашей маме!...
Докладніше...

2009.12.29
Здравствуйте,Татьяна!
Рекомендую Вам взять Фамотидин,Фосфалюгель,Но-шпу(Баралгин,Спазмалгон),а самое главное,соблюдение диеты-)))
Удачного отпуска!Здоровья и успехов в Новом Году!...
Докладніше...

2012.07.19
Вопрос о медикаменте СПАЗМАЛГОН (SPASMALGON). Я беременная на 5 неделе. Приняла одну таблетку спазмолгона. Очень сильно болела глова. После чего началось мазатся грязно красные выделения. Это п...
Докладніше...

2012.10.05
У меня артроз коленного сустава,назначили капельницу натрия хлорид,трентал,спазмалгон и дексаметазон,после первой капельницы мне стало полохо,кружилась и болела голова,ухудшилось зрение,качало ...
Докладніше...

2010.02.11

При головных болях попробуйте спазмолитики (спазмалгон, комбиспазм) или нестероидные препараты (имет, ибупром, рапидол) - тут результат будет зависеть от индивидуальной реакции на препар...
Докладніше...

2009.05.11
Здравствуйте! Несколько месяцев назад возникла боль в левой почке. Причем возникала со странной периодичностью (раз в 2-3 дня) и исключительно по утрам. Первое время принимала обезболивающее (спазм...
Докладніше...

2008.11.24
снимала сильную боль спазмалгоном тоже уколами, плюс физ лечение токи и массаж,немного стало легче но боль до сих пор перемещается от лопатки на шею то в кисть руки,что делать подскажите пожа...
Докладніше...

 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2017 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0