IMed
Що шукаємо?

напр. АБАКТАЛ
Інформація про ліки
 
Назва: НАТРІЮ ЙОДИД У ІЗОТОНІЧНОМУ РОЗЧИНІ J-131 (40-10000 МБк)
Фармакотерапевтична група: Радіофармацевтичні препарати 
Показання: Зоб (токсичний дифузний або вузловий); папілярна або фолікулярна карцинома щитоподібної залози, в т.ч. метастазуюча.

Схожі ліки:

ЙОДИД НАТРІЮ (131J) ДЛЯ ІН''ЄКЦІЙ("Amersham plc", Великобританія)
ЙОДИД НАТРІЮ (131І) ДЛЯ ТЕРАПІЇ("Amersham plc", Великобританія)
НАТРІЮ ЙОДИД-131 ДЛЯ ІН''ЄКЦІЙ("Polatom" Sp.z o.o., Польща)
РОЗЧИН НАТРІЮ ЙОДИДУ-131 БЕЗ НОСІЯ (120-4000 МБк)(Підприємство "Радіопрепарат" Інституту ядерної фізики АН Республіки Узбекистан, Республіка Узбекистан)

Ліки, що містять Mono:

3-МЕТИЛБУТИРОВА КИСЛОТА("Celanese Chemicals Europe GmbH", Німеччина)
АВІОПЛАНТ("Phytopharm Klenka S.A.", Польща)
АВІСАН(ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров''я", м.Харків, Україна)
АДЕНОЛ ФОРТЕ("MicroPharm", Сербія і Чорногорія)
Показати усе

Інструкція:

ІНСТРУКЦІЯ

длямедичного застосування препарату

НАТРІЮЙОДИД В ІЗОТОНІЧНОМУ РОЗЧИНІ J-131 (40-10 000 МБк)

SODIUMIODIDE IN SOLUTIONE ISOTONICA CUM J-131 (40-10 000 МBq)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Sodium iodide 131J;

основні фізико-хімічні властивості:прозора рідина, pH –6,0-7,0.

склад:1 мл розчину містить Na131Jактивністю 18,5 – 1850 МБк;

допоміжніречовини: фосфор ; вода для ін’єкцій.

Форма випуску.

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група.

Терапевтичні радіофармацевтичні засоби. Код АТС V09FX03;V10ХА01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Радіоактивний йод 131J натрію зааналогією із стабільним йодом бере участь в йодному метаболізмі. Йод-131 маєперіод напіврозпаду 8,06 доби і випромінює бета–гамма промені, питомаактивність 18,5 – 1850 МБк/мл, загальна активність - 40–10 000 МБк.

Щитовидна залоза захоплює йодид, присутній у плазмі, приактивному переміщенні йодиду через апікальну мембрану клітини щитовидноїзалози. Йодид окисляється, потім сполучається з тирозильними залишкамитиреоглобуліну.

Накопичення 131J в щитовидній залозі залежитьвід її функціонального стану. При діагностичному використанні йодиду 131Jнатрію реєструються переважно гамма-кванти, лікувальний ефект при патології щитовидноїзалози забезпечується бета-частками, які становлять близько 90%.

Фармакокінетика.У здорових осіб у щитовидній залозіконцентрується приблизно 2 % циркулюючого радіоактивного йоду протягом однієїгодини. Максимальний рівень засвоєння йоду щитовидною залозою спостерігаєтьсячерез 24 години і залежить від вмісту йодиду в їжі, від віку пацієнта.

Концентрація радіоактивного йоду в щитовидній залозізалежить від здатності щитовидної залози зв’язувати йод та від об’ємущитовидної залози.

Радіоактивні індикатори на основі йодиду такожконцентруються, але меншою мірою, у слинних залозах і слизовій оболонці шлунка.

Радіоактивний йодид видаляється з організму переважно ізсечею, але невелику частку загальної радіоактивності можна виявити в поті,екскрементах і в грудному молоці людини.

Показання для застосування.

Діагностика та лікування захворювань щитовидної залози.

З діагностичною метою -сканування, сцинтиграфія тавизначення йодонакопичувальної здатності щитовидної залози.

З лікувальною метою - гіпертиреоз, карцинома щитовидноїзалози, в тому числі з метастазами.

Спосіб застосування та дози.

Розчин натрію йодиду-131J призначений длявнутрішньовенного введення. Рекомендована активність - 40-10 000 МБк.Активність залежить від особливостей конкретної методики. Для діагностикивикористовується розчин натрію йодиду-131I активністю 40 –200 МБк,для лікування - розчин натрію йодиду-131J активністю 200-10 000 МБк.

Побічна дія.

Радіоактивний йод-131 може спричинити гіпотиреоз. Заумовами його використання з лікувальною метою в окремих випадках може бутидеяке ослаблення діяльності кісткового мозку. Високі терапевтичні активностінатрію йодиду-131, що застосовуються, можуть викликати нудоту, а інколи-блювання.

Протипоказання.

Вагітність, період лактації; алергічні захворювання.

Передозування

У випадку введення надмірної активності 131Jдозу, що поглина щитовидною залозою, можна зменшити шляхом прискореннявиведення радіонукліду з організму. Для цього рекомендується використовуватиблокувальний агент, наприклад перхлорат калію.

Особливості застосування.

При роботі з йодидом-131J натрію, як і з іншимирадіоактивними лікарськими засобами, необхідно дотримуватись обережності івжити відповідних заходів безпеки для того, щоб зменшити до мінімального рівняризик опромінення клінічного персоналу і пацієнтів.

Розчин йодиду-131J натрію необхідно використатипротягом 15 днів. Через вплив іонізуючого випромінювання підчас вагітностідіагностичні обстеження жінок з використанням

йодиду-131J натрію дозволяються тільки післятого, як лікар зробить обгрунтований висновок про необхідність використанняцього радіоактивного засобу.

Працювати з радіофармацевтичними засобами можуть тількиособи, які мають відповідний дозвіл. Приймання, зберігання, використання,транспортування і знешкодження відходів РФП здійснюються відповідно донаціональних ліцензійних правил.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

На засвоєння йоду щитовидною залозою можуть впливати різніфактори. При високому вмісті йоду в плазмі крові спостерігається низький рівеньзасвоєння йоду щитовидною залозою. Причиною підвищення вмісту йоду в депо кровіможе бути вживання їжі, збагаченої йодом, використання контрастних речовин, щомістять йод, (наприклад рентгеноконтрастні дослідження жовчного міхура, нирок,тощо та лікарські засоби, до складу яких входить йод.

Низький рівень засвоєння йоду щитовидною залозою може бутиспричинений також різними лікарськими засобами (наприклад перхлоратами, тіоціанатами,хлоратами, йодатами, бромідами та іншими засобами), які імітують хімічну діюйодиду у фізіологічних процесах у щитовидній залозі. До інших лікарськихзасобів, що також знижують рівень засвоєння йоду щитовидною залозою, належатьметимазол (Tapazole), який перешкоджає засвоєнню йоду. Глюкокортикоїди,прогестерон, препарати і зневодненої щитовидної залози, лікарські засобитироксин, L-тироксин, знижують рівень засвоєння йоду щитовидною залозою,тимчасом введення тиреотропіну підвищує його.

Умови та термін зберігання.

Термін придатності при зберіганні розчину йодиду-131Jнатрію становить 1 місяць від дати виготовлення, що зазначена в спеціальномусертифікаті. Розчин йодиду-131J натрію необхідно

зберігати при кімнатній температурі (15-25 °С). Поставляєтьсятільки в спеціалізовані медичні заклади, що мають дозвіл на роботу з РФП.

Показати усе
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: Підприємство "Радіопрепарат" Інституту ядерної фізики АН Республіки Узбекистан, Республіка Узбекистан
ATX-код: V10XA01
Наказ МОЗ: 610 від 09.12.2004
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2374/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.12.2004 до 09.12.2009
Медична форма: Розчин для ін''єкцій
Форма випуску: Розчин для ін''єкцій у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 флакон містить розчин натрію йодиду (131І) з активністю 40-10000 МБк
Допоміжні речовини: Фосфор, вода для ін''єкцій
Термін придатності: 14діб

Запитання задані на E-Doctor про НАТРІЮ ЙОДИД У ІЗОТОНІЧНОМУ РОЗЧИНІ J-131 (40-10000 МБк) :

2010.07.09
Вопрос о медикаменте НАТРІЮ ТЕТРАБОРАТУ РОЗЧИН 20% У ГЛІЦЕРИНІ

скажите, пожалуйста, можно ли смазывать этим веществом снаруже в период беременности при молочнице?? спасибо...
Докладніше...

2010.03.06
Можно ли принимать препарат Йодид-Фармак при диагнозе многоузловой зоб (анализ на гормоны внорме)?...
Докладніше...

2011.11.14
Добрый день, уважаемый Доктор!
Имею проблему -очень отекают верхние веки (только верхние), на протяжении месяца (во всяком случае заметила так). Перед этим был сильный зуд глаз, но капаю обычно "...
Докладніше...

2009.02.07
Не уверен в выборе раздела...
Добрый день! 2 недели назад стукнулся об дерево(падал с 2х метров и попал правой частью лица на пенёк), "заплывший" глаз быстро сошёл, капали левомецетином и прописа...
Докладніше...

2009.10.31
Антигриппин детский:
состав № 1 (4 компонента) — Aconitum (аконит аптечный) C30, Arsenicum iodatum (мышьяка (III) йодид) C30, Atropa belladonna (белладонна) C30, Ferrum phosphoricum (желе...
Докладніше...

 


Email:
Пароль:
Реєстрація
 © 2008-2020 PNN
Про проект Зворотній зв'язок Version 0.1.39.0